2016 m. sausio 31 d., sekmadienis

Serialas: "Oranžinė - tai nauja juoda" / "Orange is the New Black" (2 sezonas)
Sveiki, skaitytojai,

Kol visas pasaulis tik kol kas dar laukia šiemet pasirodysiančio ketvirto „Oranžinė – tai nauja juoda“ (angl. Orange is the new Black) sezono, aš po sąmoningai padarytos pertraukos surijau antrąjį sezoną. Vienas sėkmingiausių kanalo Netflix, kuris nuo šiemet jau prieinamas ir Lietuvos vartotojams už atitinkamą mėnesinį mokestį. Sakyčiau, puikus būdas nors šiek tiek kovoti su piratavimu. Antrasis šio serialo taip pat jaudinantis ir įdomus, kaip ir pirmas. Trumpai pasidalysiu savo įspūdžiais.

Žinote, tai tarsi grįžimas į kalėjimą kaip į šeimą. Panašiai atsitinka, kai po pertraukos prasineri į taip įtraukusį serialą. Patiko man šis sezonas, jis yra pirmojo sezono tąsa ir iš esmės serialo kūrėjai toliau tęsia pasakojimą panašiu principu – kiekviena serija skiriama kokios nors kalinės, dar neanalizuotos praėjusiame sezone, gyvenimo istorijai, nepamirštant kalėjimo intrigų ir realijų. Šįkart didelį vaidmenį sezone suvaidina vėžiu serganti moteris Mis Roza, kuri ryžtasi šio sezono pabaigoje neįtikėtiniems žygdarbiams. Mažos istorijos šįkart skiriamos būtent amžinajai kalėjimo nuotakai, furgono vairuotojai Lornai (aktr. Yael Stone), kuri šį sezoną dar labiau suvokia savo skaudžią tiesą, jog niekada nebus mylima savo svajonio jaunikio Kristoferio. Taip pat papasakojama Teistės (akr. Danielle Brooks) istorija, kuri smarkiai susijusi su nauju kalėjimu personažu, jos globėja, kuri antrą kartą patenka į kalėjimą – Parker, dar kitaip vadinama, ponia Vee. Parker išties įdomus personažas, įnešantis iš esmės naujus sraigtus į šio sezono įvykių epicentrą, nes ji nori sugrąžinti juodaodžių moterų būrio vadovavimą visame kalėjime. Ji kuo puikiausiai manipuliuoja, moka prisijaukinti moteris, greitai sužino, kas kur ir kaip, viską sustato į savo vietas. Raudona, buvusi virtuvės šefė, nebetekusi galios, randa naujos veiklos ir atsitiesia po netekties. Išties ji randa naujų kelių kontrabandai platinti ir ponia Vee nori jos galios šaltinio. Iš esmės šio sezono esmė yra tylus karas tdėl įtakos ir kontrabandos, nuo virtuvės, šiltnamio ir marichuanos platinimo verslo, kurį pradeda juodaodės kalinės. Šiaip labai įdomūs sprendimai, įtampos netrūksta...

Nereikia pamiršti, kad visgi pasakojama Piper Chakman gyvenimo istorija, kuri sezono pradžioje nuskraidinama į Čikagoje esančią moterų kalėjimą, kur vyksta jos teismas. Naujos išdavystės, nauja vieta, stresas, bet po jos ji vis dar grįžta į savo kalėjimą, kur maniusi nužudžiusi kalėjimo religinę fanatikę. Visgi labai simpatingas Paper personažas šiame sezone gerokai papilkėjęs, daugiau pozicijų užleidžiama juodaodžių moterų istorijoms ir kalėjimo įvykiams. O ir Piper sugrįžusi iš Čikagos tampa lyg cementuota, mažiau jausmų, daugiau šaltakraujiškumo, tačiau dramų jos gyvenime nestinga, nes jos vaikinas Laris laisvėje susideda su geriausia jos drauge. Iš esmės šis meilės trikampis, neskaitant Aleks, kuri šiame sezone gerokai nutolusi, primena muilo operos scenarijų ir truputį net banaloka – Laris su geriausia Piper drauge. Kažkaip net neskaniai nuspėjama, bet visas priėjimas ir susitarimas su Piper visgi padarytas žmogiškai, nenutolus nuo realybės. Piper, nors, mano akimis, ir praradusį dalį savo įdomumo, visgi išlieka įdomus personažas.


Staiga du vieniši žmonės ima ir suranda kažką artimo...


Miss Rosa gyvenimo istorija panaši į Boni ir Klaidą.

 Aktyvi protestuotoja Brook Soso šiame sezone naujas veidas, tačiau jau spėjanti savo plepalais įgrįsti visoms iki kaulo.


Aktorė Uzo Aduba už kvailutės Siuzanos vaidmenį pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą. Tiesą sakant, sunkiausi prie šio personažo priprasti, jis toks unikalus ir bauginantis, kad tiesiog reikia paploti aktorei.


Kalėjimo valdžiai dienos suskaičiuotos. 


Amžinoji kalėjimo nuotaka.
 

Memuarų autorė Piper Kerman yra tikroji Piper gyvenime. 


Puošnios "Oranžinė - tai nauja juoda" aktorės.


Dar vienas aktorės Uzo Aduba triumfas apdovanojimuose.


Raudona niekada nepasiduoda. Praradusi virtuvę, ji įsikuria šiltnamyje.
 

Kalinės ruošiamos darbo pokalbio konkursui. Nepamirštamos ir socializavimosi pamokos.

 Raudona prieš Parker.

 Aktorė Taylor Schilling.

Šiame sezone be neteisėto „verslo“ toliau plėtojamos ir kitos dramos – prižiūrėtojo ir nėščiosios kalinės iš Lotynų Amerikos būrio, artėjantys skandalai dėl sugadintų dušų, plaunamų pinigų ir kalėjimo vadovės griūties – nemažai iš veikėjų gauna tai, ką iš tikrųjų nusipelno. O kur dar lesbietiškos intymios istorijos, Bū ir Niki „nuraškytų mergaičių“ konkuravimas, kalėjimo laikraščio leidimas ir susirūpinęs Semas, kuris imasi rengti „Saugios vietelės“ pasikalbėjimo seansus, bandydamas išspręsti savo santykius su ruse žmona. Visiškai netikėtai buvo prižiūrėtojo Mendeso sugrįžimas ir dar daug kitų dalykų...

Iš esmės sezonas, kaip ir sakiau, nėra kažkuo prastesnis už pirmąją, tačiau iš būsimo trečiojo sezono jau norėtųsi dar kai ko daugiau, nežinau, gal net kokio labai svarbaus įvykio, kuris apverstų viską aukštyn kojomis! Kol kas trečiąjį sezoną patausosiu pavasariui, bet iš esmės laukiu nesulaukiu, kada galėsiu pažiūrėti, kas toliau dedasi tame moterų kalėjimo pasaulyje. Išties įtraukiantis serialas.

Antrojo sezono anonsas


Interviu apie antrąjį sezoną:


 
Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą