2013 m. balandžio 11 d., ketvirtadienis

Filmas: "Užkratas" / "Contagion"
Sveiki visi,

Šiandien labai trumpai noriu pasisakyti apie filmą „Užkratas“ (Contagion) (2011 m.). Tai amerikiečių režisieriaus Steven Sodbergh, „Narkotikų kelias“, bei „Aušeno vienuoliktukas“ režisierius, kuris pristatė vieną naujausių, bet toli gražu ne patį geriausią savo darbą. Filmas pasirodė šiek tiek nuvalkiotas – visoje planetoje kyla mirtina viruso grėsmė, o kažkur virš civilių galvų grumiasi humaniškumas su aršiu kapitalizmu. Iš esmės primena ne vieną filmą, tuo pačiu ir „Epidemiją“ ir net vieną kitą gramą „Absoliutaus blogis“ epopėją. Nesuprantu, kodėl režisierius vis kapstėsi po tą pačią medžiagą, lyg bandydamas kažką naujo atskleisti, bet taip nieko naujo ir neatskleidė – filmas pasirodė vidutinio lygio, o galgi net mažesnis ir nė iš tolo neprilygo įtampai, kurią kuria pvz. filmas „Invazija“ (2007).

Vienas didžiausių šio filmo pliusų ir režisieriaus pasiekimų yra nuostabus garsių aktorių kolektyvas. Ne kiekviename filme pamatysi – Cotilard, Winslet, Paltrow, J. Law, M. Damon ir kitus taip aršiai ir šiek tiek apgailėtinai besikapstančius po vidutinį scenarijų. Nors kino kritikai filmą pasitiko ganėtinai palankiai, tačiau iš žiūrovų pusės daug simpatijų nesulaukė, o ir aktoriai, kuriems nebuvo galimybės pademonstruoti savo kalibro, pasirodė tik eiliniai praeiviai eilinėje juostoje. Iš viso srauto kaip personažus išskirčiau K. Winslet kuriamą personažą bei G. Paltrow. Šįkart labai nykiai atrodė J. Law tokio neaiškaus ir beskonio charakterio, kad apsaugok aukščiausiasis. Žinoma, režisieriaus užmojis yra neatskleisti aktorius, bet aprėpti globalinės katastrofos atmosferą, todėl siužetui tenka šokinėti po įvairių šalių miestus. Tada kyla natūralus klausimas, o kam tada kviestis tiek daug puikių aktorių, kurių vaidmenis galėjo sukurti bet kas? Kvepia komerciniais kėslais. Bet nesvarbu.

Filmą vertinu kaip vidutinį, tiesą sakant, nelabai išlaikė jis įtampos, daug triukšmo dėl nieko. Žinoma, leido pasvarstyti apie tai, kas būtų, jeigu būtų, tačiau didesnio įspūdžio juosta nepaliko.

Mano įvertinimas: 5.5/10
Kritikų vidurkis: 70/100
IMDb: 6.7


Jūsų Maištinga Siela

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą